Výlety dôchodcov ZO JDS Hybe- 2018 -stručný popis

úryvok z článku bol prevzatý z časopisu 3vek,ročnik XXIII, uverejneného v novembri roku 2018,vydaný Ustredím Jednoty dôchodcov na Slovensku, www.jds.sk. Ďakujeme.
Autorka úryvku článku: D.Pavelicová

A tie HYBE...

A tie Hybe, tie sa hýbu… spieva sa v známej hybskej pesničke. Rozhýbali sa aj naše turistické aktivity, hlavne po príchode nových členov do našej ZO JDS. Ľadový dom s chrámom na Hrebienku a Rainerova chata boli len začiatkom našej turistiky. Výhľad na okolie za krásneho slnečného počasia stál za to! Potešil oko i dušu. Druhé naše putovanie pokračovalo na západ – smer Trnava. „Malý Rím“ nás prekvapil impozantnými katedrálami. Vyliezli sme na Mestskú vežu, navštívili kostoly sv. Trojice, sv. Anny, sv. Mikuláša aj Františkánsky kostol. Vnútro kostola dýchalo niečím zvláštnym – noblesnosťou i pokorou zároveň. V tichosti sme si zaspomínali na našich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Ďalšou našou cestou boli Košice. Cesta nám ubiehala rýchlo, nakoľko sme spoznávali a pozorovali z okien vlaku malé stanice, názvy obcí, o ktorých sme nemali ani tušenie. Košice nás privítali slnkom a turistickým ruchom. Ulice boli plné detí a dôchodcov. Navštívili sme divadelné predstavenie Rimanka, ktoré nám košickí herci predviedli novým, netradičným spôsobom. Pre niekoho bolo nové prevedenie zvláštne, ale pre mňa bol koniec divadelnej hry uvedomením si, ako sa nám dobre žije v mieri a aké je potrebné likvidovať fašizmus v každej dobe a v akejkoľvek podobe. Ja osobne – ako nová členka našej ZO JDS – vôbec neľutujem čas, ktorý som v ostatnej dobe strávila medzi seniormi. Uvedomila som si, aké potrebné sú stretnutia a rozhovory s ľuďmi. Do budúcna nás čaká ešte veľa spoločných aktivít – už teraz sa na ne teším. Jednou z nedávnych vydarených aktivít bola napr. návšteva včelnice spojená s varením Jánskeho guľášu. Pán starosta Martin Piovarči je naším veľkým sponzorom, a tak aj vďaka nemu môžeme realizovať rôzne akcie, či už výlety alebo klubovú činnosť. Verím, že sa nám plánované aktivity vydaria a v zime pri bylinkovom čaji budeme spomínať na všetko pekné, čo sme spolu počas roka zažili.

D. Pavelicová, členka výboru ZO JDS Hybe

Dátum vloženia: 9. 12. 2021 14:09