obecHybe

POHÁR LIPTOVSKÉHO FUTBALOVÉHO ZVÄZU

pohár LFZ

DOSPELÍ (2021-2022)

Liptovský futbalový zväz počas letnej prestávky súťažných ligových zápasov vyhlásil súťaž o pohár Liptovského futbalového zväzu do ktorého sa mohli zapojiť všetky družstvá dospelých z 8 až 6 ligy.  Do súťaže bolo prihlásených 8 družstiev a to:

1. OŠK Ludrová                                        (6.liga)
  2. TJ Družstevník Liptovská Kokava     (6.liga)
  3. OŠK Lisková                                         (6.liga)
  4. ŠK Agro Baník Dúbrava                      (6.liga)
  5. TJ Družba Smrečany Žiar                   (6.liga)
  6. TJ Iľanovo                                             (7.liga)
  7. TJ Družstevník Východná                   (7.liga)
  8. TJ Tatran Hybe                                     (7.liga)

Naši chlapci nezaváhali a prihlásili sa tiež. Už prvý zápas bol pre naše “A“ družstvo veľmi ťažký pretože sme na domácom ihrisku privítali TJ Družstevník Liptovská Kokava. Po veľmi kvalitnom výkone oboch družstiev sa zápas skončil remízou 2:2 a kopali sa pokutové kopy. Pri tomto rozstrele nás podržal brankár Martin Laco ktorý chytil jeden z pokutových kopov a na druhej strane naši chlapci všetky pokutové kopy premenili. Prvé víťazstvo zostáva doma.

Druhý zápas naše “A“ družstvo odohralo taktiež na domácom ihrisku s družstvom OŠK Lisková.V dobre rozbehnutom zápase naši chlapci vycítili šancu na výhru a nezaváhali. Gólmi Dušana Bachara, Lukáša Bušu a Matúša Púplavu spečatili výhru 3:1 a postúpili do finále.

Dňa 18.7.2021 sa teda cestovalo na finále ktoré sa konalo na súperovom ihrisku v Dúbrave.Naše “A“ družstvo bolo vo veľmi dobrej nálade a s odhodlaním uhrať priaznivý výsledok, pretože ich čakal veľmi kvalitný súper ŠK Agro Baník Dúbrava ktorý dlhé roky hrával vyššie súťaže ako 6 no dokonca aj 5. ligu. Zo začiatku zápasu nás súper ako sme aj očakávali dostal pod tlak a museli sme čeliť nebezpečným útokom a strelám. Postupne však naši chlapci chytili tempo a začali súperovu bránku ohrozovať taktiež. Polčas skočil 0:0 a na strane súpera bolo vidieť nervozitu a agresivitu z vývoja zápasu. Druhý polčas sme začali aktívne, naši chlapci si začali viac veriť a niekoľko krát sme mohli skórovať. Prišla 69 minúta a po krásnej akcii ktorú začal pred súperovou šestnáskou Dominik Ťapaják s prihrávkou na Dušana Bachara ktorý našiel voľného Slavomíra Mareka sme sa jeho strelou zo šestnásky ujali vedenia.Minúty začali bežať veľmi pomaly a ku koncu zápasu sme sa znova dostávali pod súperov tlak.                                              To sa nám vypomstilo a keďže futbal sa hrá do poslednej minúty tak aj mi sme dostali v poslednej minúte gól. Naši chlapci boli unavený a sklamaný. Ešte sa ale nič nekončilo, kopali sa pokutové kopy keďže zápas musel mať víťaza. Štyri série pokutových kopov prebehli bez zaváhania súpera a aj našich chlapcov. Prišla 5 séria kde náš brankár Martin Laco priviedol súpera znova k zúfalstvu pretože vystihol stranu a chytil pokutový kop. Prišla na rad 6 séria kde si zobral loptu Dominik Ťapaják, nezaváhal a pohár sme dvíhali nad hlavu my  - TJ Tatran Hybe.

Všetkým hráčom, trénerovi a celému realizačnému tímu za skvelú reprezentáciu Futbalového oddielu TJ Tatran Hybe a aj obce Hybe týmto veľmi pekne ďakujeme.

S gratuláciou výbor FO TJ Tatran Hybe.

A družstvo

horný rad: predseda FO Zdenko Michalides, Matej Púplava, tréner Miroslav Medvecký, Tomáš Dorčiak, Patrik Barbierik, Lukáš Buša, Martin Dorčiak, Michal Lehotský, vedúci družstva Dávid Šveda, podpredseda Roman Šveda

dolný rad: Ondrej Zubaj, Rudolf Jančuška, kapitán Lukáš Šveda, Dušan Bachar,                         Dominik Ťapaják, Richard Bartoš, Slavomír Marek, brankár Martin Laco

Dátum vloženia: 19. 7. 2021 9:26
Dátum poslednej aktualizácie: 20. 7. 2021 9:00
Autor: Roman Šveda