Menu
Obec Hybe
obecHybe

KBBL - Sumár pretekov

Sumár absolvovaných pretekov klubu biatlonu a bežeckého lyžovania TJ Tatran Hybe (december 2021 a január 2022)

Osrblie - 1.kolo VIESSMANN pohár v biatlone (dorast)

Dňa 29. a 30.12. 2021 sa konalo v Osrblí prvé  kolo VIESSMANN pohára v biatlone. Počasie nám oba dni celkom prialo, celý deň svietilo slnko a behalo aj strieľalo sa veľmi dobre. V prvý deň sa konali rýchlostné preteky s intervalovým štartom kde sme sa umiestnili nasledovne:

Kat. ml dorastenci :

Michal Adamov (1) , Lucas Melich (2) , Kristián Šuchtár (4) , Martin Dunajský (8)

Kat st. dorastenci :

Šimon Adamov (11)

Druhý deň boli preteky s hromadný štartom kde sme behali na trati 7,5 km a strieľali sme 4 streľby.

Michal Adamov (1) , Lucas Melich (3) , Kristián Šuchtár (10) , Martin Dunajský (9)

Kat st. dorastenci:

Šimon Adamov (9)

Boli to prvé preteky túto sezónu a myslím, že sa nám darilo celkom dobre, aj keď poniektorím nevyšla streľba .

(Kristián Šuchtár)

Osrblie - 1.kolo VIESSMANN pohár v biatlone (žiaci)

22 a 23.1.2022 sa uskutočnilo prvé kolo  Viessmannovho pohára v biatlone žiakov v Osrblí. Vo veterných podmienkach sa v rýchlostných pretekoch žiakov C umiestnil na 1. mieste Janko Adamov.

Vo svojich kategóriách sa zhodne na 6. mieste umiestnili Natália Mydliarová a Amálka Adamová. V kategórii žiačok B bola na 6. mieste Emma Šuchtárová, na 7. mieste Nina  Jacková.

Na druhý deň sa za slnečného, ale mrazivého počasia konali preteky v obratnosti kde v kategórii žiakov a žiačok C skončili na 5. mieste Ján Adamov a Natália Mydliarová.  U žiačok A bola 6. Amálka Adamová  a v kategórii žiačok B bola na 16. mieste Emma Šuchtárová.

(Natália Mydliarová)

Kremnica - Slovenský pohár Skalka

Cez víkend 22. a 23.1.2022 sme sa vybrali na preteky v bežeckom lyžovaní na Skalku v Kremnici. Prvý deň mali preteky iba dorastenci a starší. Pretekalo sa voľnou technikou na 6 kilometrov. V ten deň skončil Lucas Melich (3) , Kristián Šuchtár (7) a Martin Dunajský (10).

Na druhý deň sa pretekalo klasickou technikou taktiež šesť kilometrov. V ten deň sa k nám pridal aj Mišo a Šimon. A tiež malé deti, z ktorých niektoré boli prvýkrát na pretekoch.

Mladší dorastenci umiestnenia :

Michal Adamov (1) , Lucas Melich (3) , Kristián Šuchtár (6) , Martin Dunajský (7)

V starších dorastencoch obsadil krásnu 2. priečku Šimon Adamov.

Naši nováčikovia bežali dva kilometre klasicky a umiestnili sa na pekných miestach :

Andrej Jariabek (13) , Radko Zázrivý (19) , Nina Mikušová (8) a Miška Sadloňová (19).

Trať bola dosť náročná, ale zvládli to perfektne. Počasie bolo veľmi veterné no dalo sa to vydržať. Myslím si, že máme za sebou úspešný víkend a dúfame, že ten nasledujúci bude ešte lepší.