Obec Hybe
obecHybe

KBBL - Sumár pretekov

Sumár pretekov 1

Sumár absolvovaných pretekov na koliesových lyžiach a v letnom biatlone klubu biatlonu a bežeckého lyžovania TJ Tatran Hybe

Látky

10. 7.  2021 sme sa zúčastnili pretekov 1. kolo Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach v Látkach. Trate boli veľmi náročné. Pretekári behali voľnou teknikou s hromadným štartom.  Michal Adamov obsadil 1., Lucas Melich 4. a Šimon Adamov 2. miesto.

(Lucas Melich)

Kremnica-Skalka

14. 8. 2021 sa na Skalke uskutočnili preteky 2. kolo  na kolieskových lyžiach kde boli traja hybskí pretekári veľmi úspešní. V kategórii mladšieho dorastu sa Michal Adamov umiestnil na 1. mieste a hneď za ním jeho brat Ján Adamov na 2. mieste. V ďalšej kategórii starších dorastencov obsadil druhé miesto Šimon Adamov. Bežalo sa klasickým štýlom na ceste medzi Kremnicou a Skalkou.

(Ján Adamov)

Vyhne

Cez posledný prázdninový víkend 28. a 29. 8. 2021 sa naši hybskí biatlonisti zúčastnili na pretekoch 3. kolo Viessmann pohár v letnom biatlone. V sobotňajšom preteku Slovenského pohára sa umiestnili nasledovne: Lucas Melich 2. miesto, Michal Adamov 3. miesto, Martin Dunajský 9. miesto, Šimon Adamov 18. miesto, Amália Adamová 11. miesto, Nina Jacková 21. miesto, Ján Adamov 5. miesto, Natália Mydliarová 5. miesto. V nedeľu sa konali majstrovstvá Slovenska v letnom biatlone a naši pretekári aj tam obsadili skvelé miesta. Michal Adamov 1. miesto, Lucas Melich 3. miesto, Kristián Šuchtár 5. miesto, Martin Dunajský 8. miesto, Šimon Adamov 21. miesto, Amália Adamová 7. miesto, Emma Šuchtárová 25. miesto, Ján Adamov 9. miesto, Natália Mydliarová 11. miesto. Dúfame, že náš klub bude obsadzovať takéto popredné priečky aj nabudúce.

(Michal Adamov)

Bobrovec

Dňa 5.9.2021 sme sa zúčastnili 1. kola Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach pod asociáciu ZSL. Počasie bolo slnečné a preteky veľmi dobre zorganizované. Zadarilo sa aj našim pretekárom v žiackej kategórii vyhral Ján Adamov 1. miesto. V kategórii mladšieho dorastu sa umiestnil Michal Adamov na 1. Mieste,  Lucas Melich na 3. Mieste, Martin Dunajský na 6. a Kristián Šuchtár na 7. mieste. V staršom doraste vyhral svoju kategóriu Šimon Adamov – 1.miesto.

Závažná Poruba

Lesný beh okolo Poludnice je organizovaný bežeckým klubom Opalisko. Je známy aj ako lesný beh lyžiarov. Z bežeckého klubu KBBL Hybe sa zúčastnili iba dvaja pretekári: Ján Adamov, ktorý sa umiestnil na 1. mieste v kategórii mladších žiakov a Amália Adamová skončila na 9. mieste v kategórii najmladších žiačok.

Predajná

2. a 3. 10. 2021  sa pretekári KBBL Hybe, zúčastnili 4. kola Viessmann pohár v letnom biatlone na Majstrovstvách Slovenska. V sobotu sa konali rýchlostné preteky a v nedeľu preteky s hromadným štartom, na ktorých sa nášmu klubu podarilo získať pódiové umiestnenia v žiackych, ale aj v dorasteneckých kategóriách.

Sobota :

Žiačky A - Amália Adamová, 8. miesto (streľba: 1)

Žiačky B - Nina Jacková 9. miesto (streľba: 0 1) , Emma Šuchtárová 16. miesto (streľba: 0 1)

Žiačky C - Natália Mydliarová 10. miesto (streľba: 3 2)

Žiaci C - Ján Adamov 5. miesto (streľba: 1 2)

Dorastenci A - Michal Adamov 1. miesto (streľba: 3 3) , Lucas Melich 5. miesto (streľba: 2 2) Kristián Šuchtar 8. miesto (streľba: 3 4)

Dorastenci B - Šimon Adamov 15. miesto (streľba: 1 3)

Nedeľa :

Žiačky A - Amália Adamová, 13. miesto (streľba: 4)

Žiačky B - Emma Šuchtárova 15. miesto (streľba: 1 2) , Nina Jacková 20. miesto (streľba: 3 3)

Žiaci C - Ján Adamov 5. miesto (streľba: 1 4)

Dorastenci A - Michal Adamov 3. miesto. (streľba: 2 3 4 4) , Lucas Melich 6. miesto (streľba: 5 4 3 3)

Dorastenci B - Šimon Adamov 15. miesto (streľba: 1 0 3/4 0 )

(Šimon Adamov)

Gerlachov

Dňa 10.10.2021 v nedeľu sa naši dorastenci zúčastnili na  Majstrovstvách Slovenska v behu na kolieskových lyžiach - 4. kolo Slovenského pohára v behu na kolieskových lyžiach a zároveň 20. ročník pretekov v behu na KL „ Memoriál MUDr. Michala Guhra “. Štart bol hromadný v dedine Gerlachov a cieľ v Tatranskej Polianke. Bol to výbeh do kopca dlhý 3,8 km a stúpanie 238 m. Spôsob behu bol voľnou technikou. V kategórii mladších dorastencov sa umiestnil Michal Adamov 1., Lucas Melich 3., Martin Dunajský 5. a Kristián Šuchtár 6. U starších dorastencov skončil 1. Šimon Adamov. Preteky boli náročné, ale chalani to zvládli a tešili sa medailám.