obecHybe

5. Hybský Guláš Cup

5. Hybský Guláš Cup" 1

V sobotu 15.augusta 2020 sa uskutočnil 5. ročník "Hybského Guláš cupu"

V sobotu 15.8.2020 bežecký oddiel TJ Tatran Hybe v spolupráci s o.z. V poHYBE a obcou Hybe organizovali súťaž vo varení gulášu. O titul gulášmajstra súťažilo 13 družstiev. Deväť tímov bolo z našej obce: Matrtajova družina, Obec Hybe, DHZ Hybe, Chlapci spod Hôrky, Susedia, Kmotrovci, Pachova družina, Guľášmajstri zo Záhumnia a V poHYBE. Ďalšie družstvá boli: TYGAGA Team z Kvačian, El-Ma Guláš Team z Jalovca, TourdeHorný Liptov z Liptovského Petra a Hybskí Dolniaci z Veľkých Stračín pri Veľkom Krtíši.

Vedúcou poroty bola naša bývalá reprezentantka v biatlone Martina Halinárová-Jašicová, ktorá svoje začiatky v bielej stope okúsila aj na hybských tratiach. Ďalší dvaja členovia boli vylosovaní  zo súťažiacich tímov.

Varenie sme zahájili spoločným zapálením ohňa pod kotlíky o 9:00 hod. Celou akciou nás sprevádzal náš moderátor Samuel Grega. Vyspovedal súťažiace tímy ohľadom ich tajných receptov a kulinárskeho umenia. O 13:00 hod. zasadla porota a po ťažkom rozhodovaní nakoniec určila víťaza. Stali sa ním Chlapci spod Hôrky pod vedením Martina Šulca.

Počas akcie sme pre deti zorganizovali Mini Pachovu cyklovačku, kde si deti mohli overiť svoje schopnosti v jazde na bicykli. Štart prvých pretekárov bol o 11:00 hod. Na tratiach sa pohyboval aj "Pacho" na bicykli a sprevádzal deti. Cyklovačky sa zúčastnilo 43 pretekárov. Dĺžka a náročnosť tratí bola prispôsobená vekovým kategóriám. Každý pretekár dostal účastnícku medailu a prví traja medailu  aj vecné ceny. Veríme, že všetky deti mali pekný športový zážitok.

V priebehu akcie tiež prebiehala "Retro bike paráda" – jazda na bicykli v dobovom oblečení, kde víťazmi sa stali Ľuboš Šuchtár s dcérou Ester. Vyhrali víkendový pobyt na Donovaloch.

Pre deti boli pripravené rôzne akcie ako: maľovanie na tvár, streľba zo vzduchovky, trampolíny a lanovka pre deti.

Návštevníci si mohli zakúpiť tombolu a vyhrať zaujímavé ceny.

Ďakujeme všetkým účastníkom, návštevníkom a tým, ktorí sa podieľali na príprave tohto gurmánsko-športového podujatia, obci Hybe, členom bežeckého oddielu TJ Tatran Hybe, členom občianskeho združenia V poHYBE, mládeži ECAV Hybe, všetkým sponzorom a Vierke Rajniakovej.