Menu
Obec Hybe
obecHybe

Novoročný príhovor starostu

Novoročný príhovor starostu 1

novoročný príhovor starostu obce Hybe

Vážení spoluobčania, milí priatelia,

po čare Vianoc prežívame prvé hodiny nového roka. Nový rok nie je len údaj v kalendári, ale pre každého z nás znamená aj začiatok nových plánov, predsavzatí a nových cieľov, ktoré by sme počas nastávajúcich mesiacov chceli uskutočniť v súkromnom i pracovnom živote. Je to však aj čas obzretia sa späť, čas zhodnotenia toho, čo sme zažili a vykonali v roku uplynulom.

Rok 2021, ktorý sme prežili v každodenných radostiach i starostiach, zostane už len v našich spomienkach. Každý z nás sa ho snažil naplniť čo najlepšie ako vedel, či už v oblasti pracovnej, rodinnej alebo osobnej. A na tom dobrom a pozitívnom je potrebné ďalej stavať, rozvíjať veci začaté a nebáť sa prekážok, ktoré určite počas nastúpenej cesty prídu.

Aj naša obec počas uplynulého roka prekonávala prekážky, ale tešila sa aj z dokončených diel a úspechov.

Dúfam, že aj vy — občania ste prežívali úspechy a všetky pozitívne udalosti, ako aj vykonané práce na zveľaďovaní obce s radosťou a záujmom. Pretože všetko, čo robíme, robíme pre zlepšenie a skvalitnenie života občanov. Napriek hektickej dobe, v ktorej žijeme,  vyšším požiadavkám na ľudí, techniku a infraštruktúru a stále nedostatočným finančným zdrojom som presvedčený, že zveľaďovať a zvyšovať úroveň kvality života v našej obci sa nám spoločnými silami darí. Mnohé je však potrebné ešte vybudovať, vylepšiť a skrášliť. Na to ale potrebujeme veľa úsilia, práce, jednaní, projektov a financií ale i dobrej vôle, spolupráce a ochoty.

Ak by som mal v krátkosti zhodnotiť rok 2021 v našej obci, tak môžem povedať, že to bol rok úspešný.

Dovoľte mi niekoľkými vetami zbilancovať uplynulý rok a tlež vás informovať o plánovaných krokoch obce v roku 2022.

Počet obyvateľov k 31.12.2021 :

SPOLU MUŽI ŽENY
1487 757 730

 

Na trvalý pobyt sa prihlásilo 32 ľudí, odsťahovalo sa 32 ľudí.

Narodilo sa 13 detí, z toho 6 chlapcov a 7 dievčat.

Sobášilo sa 7 párov, z toho 4 cirkevné (Rímskokatolícke - 2, Evanjelické - 2).

Počet úmtrti 23, z toho 13 mužov a 10 žien.

 

Čo obec čaká v roku 2022

Obec má od 13.decembra schválený obecný rozpočet, na základe ktorého budeme v roku 2022 hospodáriť. Obec nemenila výšku miestnych daní, taktiež výška poplatku za odpady zostáva rovnaká.

  • Podarilo sa nám získať dotáciu z Enviromentálneho fondu vo výške 422.200 eur na kanalizáciu v celkovej dížke cca 900 metrov. Hneď na jar sa pustíme do budovania kanalizácie v úseku Kokavská cesta smerom na ČOV.
  • Na Kokavskej ceste plánujeme položiť nový asfaltový koberec v hrúbke 11 cm v celkovej dlžke cca 400 m.
  • Na Záhumní plánujeme položiť asfalt v hrúbke 5 cm v celkovej dlžke cca 280 m.
  • Na Vyšnom konci plánujeme rozšíriť plynofikáciu o cca 150 m.
  • Plánujeme dokončiť celkovú rekonštrukciu Kultúrneho domu.
  • Plánujeme začať s rekonštrukciou Cintorína v Hybiach a v roku 2022 plánujeme mnoho ďaľších aktivít.

Ďakujem všetkým naším obetavým občanom, podnikateľom, firmám všetkým zainteresovaním, ktorí doteraz pomohli obci a prispeli akýmkoľvek spôsobom k jej rozvoju, oživeniu spoločenského, kultúrneho i športového života.

V prichádzajúcom novom roku Vám v mene svojom a tiež i v mene svojich spolupracovníkov, v mene všetkých poslancov obecného zastupiteľstva, prajem veľa síl a šťastia v každodennom živote.

Prijmite prosím aj želanie pevného zdravia, vzájomného pokoja a harmónie.

Nech sa Vám plnia želania a plány, nech si vieme odovzdávať po celý rok dostatok lásky a porozumenia a mať ho kúsok aj pre tých, ktorí ho majú okolo nás nedostatok. Nech máme voči sebe navzájom ľudskú prajnosť, slušnosť, ohľaduplnosť a nech ju cítime aj okolo seba.

Prajem Vám rok plný správnych rozhodnutí, radostných stretnutí a neutíchajúcu energiu na každý deň.

Prajem Vám šťastný a pokojný rok 2022.

Ing. Karol Pavlíček , starosta obce Hybe.

Prílohy

Novoročný príhovor starostu obce Hybe

Prihovor.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 555,52 kB
Dátum vloženia: 1. 1. 2022 12:00
Dátum poslednej aktualizácie: 1. 1. 2022 12:42
Autor: Ing. Peter Lehotský (PeŠko)

Obecný časopis

obecny casopis

Apríl 2024

Zberný dvor

ZMENA OTVÁRACÍCH HODÍN
(od 16.4.2024 v letnom režime)

> VIAC TU <

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Tlačivá

Tlačivá

Mobilná aplikácia

mobilná aplikácia V-obrazeGoogle playApp store

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:6
DNES:191
TÝŽDEŇ:1919
CELKOM:490490