Obec Hybe
obecHybe

Novoročný prejav starostu obce Hybe

Vážení spoluobčania, dovoľte mi prihovoriť sa k Vám v tento prvý deň roku 2021, kedy si zároveň pripomíname 28. výročie vzniku samostatnej Slovenskej republiky.

Vážení spoluobčania,

dovoľte mi prihovoriť sa k Vám v tento prvý deň roku 2021, kedy si zároveň pripomíname 28. výročie vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Každý z nás sme zas o ďalší rok starší, bohatší o nové skúsenosti a zážitky.

Rok 2020, s ktorým sme sa v noci rozlúčili bol v prevažnej miere poznačený ochorením Covid-19. Život každého z nás, život každej rodiny, ale aj chod obcí a miest bol ovplyvnený nepriaznivými dopadmi tohto ochorenia, či už ekonomickými alebo zdravotnými.

Napriek tomu verím, že uplynulý rok Vám priniesol aj množstvo krásnych a nezabudnuteľných chvíľ, chcem nám všetkým z celého srdca zaželať, aby sme mali v novom roku viac pochopenia pre potreby blízkych, aby sme nešetrili úsmevom a rozdávali radosť ľuďom v našom okolí. Skúsme sa tešiť z úspechu druhých, otvoriť srdcia pre všetko dobré a spoločne zveľaďovať našu krásnu obec. Skúsme každý nasledujúci deň prežiť lepšie, plnohodnotnejšie a spoločne si nechajme naplniť srdcia pokojom, láskou a pochopením.

Nový rok je čas bilancovania a preto dovoľte, aby som sa trochu obzrel za rokom 2020. Pri pohľade na minulý rok môžem konštatovať, že sa nám v spolupráci aj s Vami, vážení spoluobčania, podarilo mnoho vecí nielen pripraviť, ale aj dotiahnuť do úspešného konca. Spomeniem niektoré z tých, čo sme v minulom roku zrealizovali:

 • výstavba novej tribúny na futbalovom ihrisku,
 • revitalizácia parku Ľ. Orphanidesa (slávnostné otvorenie a montáž lavičiek plánujeme na jar),
 • kompletná rekonštrukcia hlavnej sály a javisku v kultúrnom dome,
 • výmena okien na kultúrnom dome,
 • výmena osvetlenia na hlavnej ceste v celej obci za LED svietidlá, čím sa výrazne zvýšila kvalita osvetlenia cestnej komunikácie a došlo aj k výraznému zníženiu finančných nákladov za spotrebovanú energiu,
 • strechy na budovách TJ (FO aj LO) dostali nový náter,
 • v základnej škole bola zriadená nová počítačová učebňa, na ktorú obecné zastupiteľstvo schválilo finančnú dotáciu 7000€.

Samozrejme, že som nevymenoval všetko, niektoré aktivity sú ešte vo fáze rozpracovania alebo prípravy. Vážim si spoluprácu s RD v Hybiach, s UPS v Hybiach, spolupráca s predstaviteľmi evanjelickej aj katolíckej cirkvi, ako aj so všetkými organizáciami pôsobiacimi v obci. Ako starosta obce by som sa chcel zo srdca poďakovať poslancom obecného zastupiteľstva, zamestnancom obecného úradu, ZŠ s MŠ, všetkým obetavým občanom, podnikateľom a záujmovým združeniam a zložkám pôsobiacich v obci, ktorí pomáhajú a prispeli akýkoľvek spôsobom k rozvoju našich Hýb. Svojou každodennou prácou dokazujete, že Vám na našej obci naozaj záleží.

Prajem Vám všetkým, aby ste boli obklopení ľuďmi, ktorí Vás naozaj majú radi a ste pre nich dôležití. Prajem Vám, aby ste vždy mali pri sebe rodinu, na ktorú sa môžete kedykoľvek obrátiť a spoľahnúť, susedov, ktorí pomôžu a priateľov, ktorí sa s Vami podelia o každodenné radosti a starosti.

Želám Vám všetkým v mene svojom, ale aj v mene zamestnancov obecného úradu a poslancov obecného zastupiteľstva, do roku 2021 viac krajších dní, viac lásky, viac hojnosti a radosti, pevné zdravie a veľa úspechov v pracovnom i osobnom živote.

Prajem Vám šťastný a spokojný nový rok 2021.

 

A ešte pre zaujímavosť pár štatistických údajov za rok 2020.

K 31.12.2019 mala naša obec 1476 obyvateľov.

K 31.12.2020 má naša obec 1493 obyvateľov.

V roku 2020:

 • sa narodilo 17 detí, z toho 11 chlapcov a 6 dievčat,
 • zomrelo 19 ľudí, z toho 10 mužov a 9 žien,
 • zosobášili sa 3 páry,
 • na trvalý pobyt v Hybiach sa prihlásilo 27 obyvateľov,
 • z trvalého pobytu sa odhlásilo 26 obyvateľov.

 

Karol Pavlíček, starosta obce Hybe

Dátum vloženia: 1. 1. 2021 8:35
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 1. 2021 18:39
Autor: Ing. Peter Lehotský (PeŠko)

Obecný časopis

obecny casopis

August 2022

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Tlačivá

Tlačivá

Mobilná aplikácia

mobilná aplikácia V-obrazeGoogle playApp store

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Richtársky deň - Na slávu hasičom

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE: 3
DNES: 378
TÝŽDEŇ: 1482
CELKOM: 271616