Deň matiek

príhovor starostu obce Hybe ku dňu matiek

Milé mamy a staré mamy,

druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Byť mamou nie je samozrejmosťou, je to vzácny dar. Láska má tisíc podôb, ale som presvedčený, že tá materinská je najúprimnejšia a najsilnejšia. Aj keď sú s ňou spojené prebdené noci, strach, obavy či starosti, všetko to vyváži radosť a láska v detských očkách.

Slovo „mama“ je veľmi krátke slovo. Ale má neskutočne veľkú výpovednú hodnotu. Slovo mama dieťa hovorí, keď ho niečo bolí, keď mu niekto ubližuje, na mamu volá vždy, keď potrebuje pomoc, ale aj keď prežíva radosť, alebo sa chce pochváliť.

Mama je tá, ktorá sa stará, aby deti mali všetko, čo potrebujú, usiluje sa, aby mali možnosť študovať, učí ich snívať, ale zároveň robí všetko preto, aby si svoje sny aj naplnili. Mama je najvernejším priateľom, ktorého máme, ktorá nás neopustí aj keby sme ostali úplne sami. Stojí pri nás v dobrom aj zlom.

Drahé naše mamy,

ďakujeme Vám za každú radu a pomoc, za neviditeľné ochranné krídla, ktoré nad nami držíte, ďakujeme za domov, kde sa môžeme vždy vrátiť. Ďakujeme Vám za Vašu nenahraditeľnú prítomnosť v našich životoch.

Milé mamy a staré mamy,

želám Vám k tomuto krásnemu sviatku veľa zdravia, lásky, porozumenia vo Vašich rodinných kruhoch a aby ste zo svojich detí a vnúčat mali vždy radosť. Ak by sa vo Vašich očiach niekedy objavili aj slzy, prajem Vám, aby to boli len slzy šťastia a radosti.

Drahé naše mamy a staré mamy prajem Vám všetko najlepšie.

Starosta obce Hybe

Dátum vloženia: 8. 5. 2022 15:00
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 5. 2022 15:00
Autor: Ing. Peter Lehotský (PeŠko)