1. ročník PACHOVEJ CYKLOVAČKY

pachova cyklovačka

Ste fanúšikovia bicyklov, športu, prírody alebo sa jednoducho len radi hýbete?

Ste fanúšikovia bicyklov, športu, prírody alebo sa jednoducho len radi hýbete? Chceli by ste spoznať kraj horného Liptova obkolesený Západnými a Nízkymi Tatrami, ktorý chráni majestátny Kriváň? V tom prípade máme niečo pre Vás. Občianske združenia V poHybe a Cykloparobok Východná, podporované obcou Hybe, spolu s ďalšími partnermi Vás pozývajú na športové a zároveň spoločenské podujatie Pachova cyklovačka, ktoré je zároveň prvým kolom liptovského pohára MTB série Liptova pod názvom Cvyklopohár.

Podujatie sa bude niesť v duchu známeho filmu Pacho hybský zbojník. Pre všetkých - od najmladšieho „cyklopacha“ až po najstaršieho „Matrtaja na bicykli“ - bude pripravená „lopota na pánskom“. Mladšie deti sa zapotia na trati ...Lindaj, lindaj..., staršie deti a rekreační „nevoľníci“ budú „robotovať“ na trati ...Daj sem bičík..., na ktorej budú zároveň osadené tabuľky s názvami časti chotára. Aj takouto náučnou formou chceme priviesť ľudí, najmä domácich hybenov, k spoznávaniu „otcovskej hrude“. No a pre najvýkonnejšiu „cyklobedač“ je pripravených ...1300 hrmených..., nad ktorými budú za každým sihliakom striehnuť „ pandúri s oné, ľaľa ......“. Zdravie „poddaných grófa Erdődyho“ ochráni junácka družina záchranárov a v prípade nejakej nevoľnosti vypomôžu hádam aj s nejakou „frndžalicou“.

„Na pánskom“ sa stretneme v bežeckom areáli TJ Tatran Hybe v sobotu 15.6.2019 o 8.00 hodine, kedy sa bude ešte dať „zverbovať na roboty“. Približne o 10.00 hlavný pandúr Gejza – Jano z Východnej – úderom bičíka pošle potiť krv a pot prvú „čvargu zbojnícku“, aby okúsila tvrdosť „Pachovho chotára“. Za nimi bude gumy drať „drobizg poddanský“ na trati ...Lindaj, lindaj... a až potom začnú aj zvyšní nevoľníci na ceste ...Daj sem bičík... „hľadať ten velikánsky plot na konci sveta“.

Dukáty a pánsky majetok si môžu takto nazbíjať nielen najrýchlejší poddaní, ale aj tí šťastnejší z registrovaných nevoľníkov. Po „robotovaní“ bude hodovanie po pánsky. Drobizg si môže vyskúšať „hasenie horiaceho Erdődyho zámku“ (na terče) a ostatní sa môžu do sýtosti vynadívať na pohyblivé obrázky hlavného vozotaja zo stajne „Tátošom po Slovensku“ Maja Illešíka z Okoličného. Tí odvážnejší, môžu opáčiť jazdu na jeho e-tátošoch a jeden z registrovaného drobizgu si aj jedného malého tátošíka odnesie do svojej chatrče. Všeličo sa udeje v ten deň, pre všetkých zbojníkov, pandúrov, poddaných ako aj chamrať a aj urodzených pánov a ich krásne paničky - všetkých Vás, prepytujem, srdečne pozývame.

„Stará mať spomínali“ .... že ďalšie informácie o pretekoch, dĺžke tratí, kategóriách a „veľkom plote na konci sveta“ nájdete na FB stránkach a na oficiálnej stránke:

Heslo podujatia: „Na kone! - Nemáme. - Tak bicyklujme!“

Autor: Jano Žiška alias Pacho od Štendrov z Hýb

Dátum vloženia: 24. 5. 2019 13:57