Dňa 15.-16. februára sme sa ako každý rok aj tento zúčastnili Slovenského pohára v behu na lyžiach v Látkach. Počasie bolo krásne slnečné a aj snehu bolo dostatok. Všetci sme sa veľmi tešili ako si znova zabeháme a zasúťažíme v krásnom areáli Látky-Mláky. Všetci podali najlepší výkon aký vládali no len niektorým sa podarilo obsadiť najlepšie 3 priečky.

V sobotu 15.2 bežali najmladšie žiačky 1,4 km s hromadným štartom a starší žiaci 2,5 km hromadným štartom. V kategórii najmladšie žiačky naša najmladšia pretekárka Nina Mikušová obsadila 23. miesto a Emma Šuchtárová obsadila pekné 4. miesto. V kategórií starší žiaci ročník narodenia 2007 obsadil Dominik Jariabek 3. miesto. V kategórii starší žiaci ročník narodenia 2006 obsadil Matúš Škerda 1.miesto, Lucas Melich 3.miesto a Martin Dunajský 5. miesto.

V nedeľu 16.2 sa pretekári znova postavili na štart s rovnakou trasou pred sebou ale s rozdielom, že v nedeľu sa štartovalo s intervalmi po 30 sekundách. V kategórii najmladšie žiačky Nina Mikušová zaznamenala posun a obsadila pekné 17. miesto, Emma Šuchtárová 5. miesto. V kategórií starší žiaci ročník narodenia 2007 obsadil Dominik Jariabek 4. miesto a v kategórii starší žiaci ročník narodenia 2006 sa poradie nezmenilo Matúš Škerda 1.miesto, Lucas Melich 3.miesto a Martin Dunajský 5. miesto.

Všetkým umiestneným a zúčastneným gratulujeme k dobrým výsledkom. Tešíme sa na ďalšie preteky ktoré sa budú konať o týždeň v Osrblí.

Napísal: Lucas Melich

Pár fotografií :

Tento web používá k poskytovaniu služieb cookies. Používáním tohto webu udeľujete súhlas s používaním cookies.