Vytlačiť
Návštevy: 278

V sobotu 11.1.2020 sme všetci pretekári v našom klube TJ Tatran Hybe boli v napätí a tešili sa na prvé preteky Majstrovstvá Slovenska v bežeckom lyžovaní, ktoré sa konali na Skalke v Kremnici. Prítomní boli aj súperi z Česka. Čakali nás šprinty, kde sme od začiatku museli naplno makať. Dorastenci mali 1,3km mladšia kategória zase 500m a ešte najmladšia 300m. O 10:00 štartovala prvá kategória a postupne ďalšie. V ten deň sme behali pavúka na postupovanie. Amálka Adamová bola 22. V jej kategórii bolo až 46 detí. Majstrom Slovenska teda prvý vo svojej kategórii sa stal Ján Adamov. Dominik Jariabek bol tretí. V kategórii starší žiaci sa zo Slovákov Michal Adamov umiestnil na 1.mieste, Matúš Škerda na 2.mieste, Lucas Melich na 4.mieste, Kristián Šuchtár na 5.mieste, Martin Dunajský na 10.mieste, Šimon Adamov bol piaty a Marína Gondova desiata.

V nedeľu 12.1.2019 nás čakali vytrvalostné preteky a vyrazili sme s hrdosťou a očakávaním ako sa umiestnime. Behali sme 1,5 km, 3 km alebo 4,5 km. Amálka bola 27. Ján Adamov sa umiestnil na 1. mieste, zo Slovákov Michal Adamov na 1.mieste, Matúš Škerda na 2.mieste, Lucas Melich na 3. mieste, Kristián Šuchtár na 4. mieste, Martin Dunajský na 10. mieste, Dominik Jariabek na 2. mieste, Šimon Adamov na 8. a Marína Gondova na 6. mieste.

Boli sme šťastní lebo všetci sme dosiahli pekné výsledky a náš klub TJ Tatran Hybe v tento víkend získal 9 medailí. A nielen tréneri mali radosť, ale aj pretekári z toho ako sa posnažili a nakoniec vyhrali to, po čom túži každý pretekár. A to sú medaile.

Napísal: Dominik Jariabek

Pár fotografií :