Bežecké lyžovanie

oddiel bežeckého lyžovania ....

V nedeľu 8.3. sa uskutočnil 47. ročník Bielej stopy na Skalke pri Kremnici. Tieto preteky patria k najväčším na Slovensku. Býva tam najväčšia účasť slovenských, ale aj zahraničných pretekárov. Všetci sme sa na tieto preteky tešili a môžem povedať že sme obsadili výborné miesta. Dorastenecké a žiacke kategórie začali štartovať o 10:45. Za chvíľu sme boli všetci v cieli, a radovali sme sa z úžasných výsledkov.

Naši pretekári sa umiestnili takto: Ján Adamov – 1.miesto, Andrej Jariabek - 19.miesto, Emma Šuchtárová – 5. miesto, Amália Adamová – 14. miesto, Viktória Lesáková – 23. miesto, Dominik Jariabek – 2. miesto, Matúš Škerda – 1. miesto, Michal Adamov – 2. miesto, Lucas Melich – 4. miesto, Kristián Šuchtár – 6. miesto, Martin Dunajský – 7. miesto, Šimon Adamov – 6. miesto.

Aj ďalším pretekom sme dokázali, že naši hybský pretekári patria k najlepším na Slovensku.

Napísal: Michal Adamov

Pár fotografií :

Cez víkend sme sa opäť zúčastnili pretekov Slovenského pohára na Skalke pri Kremnici.

29.2.2020 boli večerné preteky v behu na lyžiach pri umelom osvetlení. Mladší žiaci behali 1,6 km, starší žiaci 3,2 km a dorastenci 4,8 km. Štart bol o 19:00 hod. takže bola tma a fúkal dosť silný vietor. No my sme to zvládli. V najmladších žiačkach (2009 a mladšie) sa Emma Šuchtárová umiestnila na 9. mieste, Amálka Adamová na 21. a Viky Lesáková na 26. mieste. V mladších žiakoch (2008) bol tradične 1. Ján Adamov. V starších žiakoch (2007) Dominik Jariabek skončil na 3. mieste. Starší žiaci (2006) sa umiestnili nasledovne: 1. Matúš Škerda , 2. Michal Adamov a 4. Martin Dunajský. Mladší dorastenci Šimon Adamov skončil 4. a Marína Gondová 5. S výsledkami sme boli spokojní všetci, okrem mňa. Noc sme strávili v športovej hale v spacákoch na karimatkách. Aj napriek tomu sme sa výborne vyspali.

V nedeľu 1.3. 2020 nás čakali preteky obratnosti voľným štýlom Cross-Country Cross. Boli pripravené rôzne prekážky: osmička, strecha, slalom, otočka okolo vlastnej osi, ťaví trojhrb, skok, cúvanie do boxu a podliezanie. Kto nesplnil prekážku bol časovo penalizovaný. V najmladších žiačkach (ročník 2009 a mladšie) skončila Emma Šuchtárová na 3. mieste. Konečne sa mi podarilo vybojovať pódiové umiestnenie. Amálka Adamová skončila na 10. a Viky Lesáková 18. mieste. Ján Adamov (2008) si vybojoval 1. miesto, Dominik Jariabek 3. miesto. V starších žiakoch (2006) si to chalani vymenili. 1. skončil Michal Adamov, 2. Matúš Škerda a 4. Martin Dunajský. V kategórii dorastencov si Šimon Adamov vybojoval krásne 1. miesto a Marína Gondová sa umiestnila na 6. mieste.

Pre náš klub TJ Tatran Hybe to bol veľmi úspešný víkend. Získali sme spolu 10 medailí.

Napísala: Emma Šuchtárová

Pár fotografií :

 

Už dlho sme sa pripravovali na dvojdňové  preteky v Národnom Biatlonovom centre v Osrblí. Usporiadateľom bol Športový klub polície Banská Bystrica.

Dňa 22. februára 2020 sme sa vybrali na prvú časť pretekov, bežalo sa klasickým štýlom, šprint na 300, 500 a 1200  metrov a zároveň to bol vyraďovací pavúk. Najprv sa bežalo kvalifikačné kolo, z ktorého postupovali prví  ôsmy pretekári. Prví ôsmy boli potom rozdelení do dvoch štvorčlenných skupín a prví dvaja postupovali do finále. Do semifinále postúpili Emma Šuchtárová mladšie žiactvo (ročník 2009), Ján Adamov mladšie žiactvo (ročník 2008), Matúš Škerda, Lucas Melich, Michal Adamov a  Martin Dunajský - všetci staršie žiactvo (ročník 2006) a Dominik Jariabek staršie žiactvo (ročník 2007). Mladší dorastenci Šimon Adamov a Marína Gondová. Výsledné poradie pretekárov znie: v kategórii mladšie žiactvo (ročník 2009 a mladší) sa Andrej Jariabek umiestnil na 25. mieste. V kategórii mladšie žiačky (ročník 2009 a mladšie) Emma Šuchtárová obsadila 5. miesto, Amália Adamová 25. miesto, Viktória Lesáková 32. miesto a Nina Mikušová pekné 42. miesto. V kategórii mladšie žiactvo (ročník 2008) sa Ján Adamov umiestnil na výbornom 1. mieste. V kategórii staršie žiactvo (ročník 2007) bol Dominik Jariabek piaty. No a v kategórii staršie žiactvo (ročník 2006) sa Martin Dunajský umiestnil na 7. mieste, Lucas Melich na 6. mieste, Michal Adamov aj napriek problému na štarte obsadil krásne 2. miesto a túto kategóriu ovládol Matúš Škerda, ktorý obsadil výborné 1. miesto. A v kategórii mladší dorastenci sa Šimon Adamov umiestil na 3. mieste a Marína Gondová na 15. mieste. Určite všetci pretekári zo seba vydali to najlepšie čo vedeli.

Na druhý deň 23.2.2020 sa bežali dlhšie trate, vytrvalostný beh. Mladšie žiactvo bežalo 2 kilometre klasicky a staršie žiactvo a starší bežali od 3 kilometrov po 10 kilometrov voľným štýlom. Všetky kategórie bežali náročnu trať. V kategórii mladšie žiačky (ročník 2009 a mladšie) sa Emma Šuchtárová umiestnila na 7. mieste, Nina Mikušová na 24.,  Amália Adamová na 26. a Viktória Lesáková na 32. mieste. Ján Adamov v kategórii mladší žiaci (ročník 2008) dokázal znova obsadiť výborné 1. miesto. V kategórii starší žiaci (ročník 2007) na 3 km sa Dominik Jariabek umiestnil na 4. mieste. V kategórii starší žiaci (ročník 2006)  tiež na 3 km voľným štýlom bol Martin Dunajský na 8. mieste, Lucas Melich na 6. mieste, Matúš Škerda na 2. mieste a zvíťazil Michal Adamov. V kategórii mladší dorastenci na 7,5 km a 5 km voľným štýlom obsadil Šimon Adamov 4. miesto a Marína Gondová 19. miesto.

Tento víkend bol určite úspešný a plný zábavy a emócii. Gratulujem všetkým pretekárom za ich umiestnenia a všetci chceme poďakovať servisnému tímu za výborne pripravené lyžeJ.

Napísal: Martin Dunajský

Pár fotografií :

Dňa 15.-16. februára sme sa ako každý rok aj tento zúčastnili Slovenského pohára v behu na lyžiach v Látkach. Počasie bolo krásne slnečné a aj snehu bolo dostatok. Všetci sme sa veľmi tešili ako si znova zabeháme a zasúťažíme v krásnom areáli Látky-Mláky. Všetci podali najlepší výkon aký vládali no len niektorým sa podarilo obsadiť najlepšie 3 priečky.

V sobotu 15.2 bežali najmladšie žiačky 1,4 km s hromadným štartom a starší žiaci 2,5 km hromadným štartom. V kategórii najmladšie žiačky naša najmladšia pretekárka Nina Mikušová obsadila 23. miesto a Emma Šuchtárová obsadila pekné 4. miesto. V kategórií starší žiaci ročník narodenia 2007 obsadil Dominik Jariabek 3. miesto. V kategórii starší žiaci ročník narodenia 2006 obsadil Matúš Škerda 1.miesto, Lucas Melich 3.miesto a Martin Dunajský 5. miesto.

V nedeľu 16.2 sa pretekári znova postavili na štart s rovnakou trasou pred sebou ale s rozdielom, že v nedeľu sa štartovalo s intervalmi po 30 sekundách. V kategórii najmladšie žiačky Nina Mikušová zaznamenala posun a obsadila pekné 17. miesto, Emma Šuchtárová 5. miesto. V kategórií starší žiaci ročník narodenia 2007 obsadil Dominik Jariabek 4. miesto a v kategórii starší žiaci ročník narodenia 2006 sa poradie nezmenilo Matúš Škerda 1.miesto, Lucas Melich 3.miesto a Martin Dunajský 5. miesto.

Všetkým umiestneným a zúčastneným gratulujeme k dobrým výsledkom. Tešíme sa na ďalšie preteky ktoré sa budú konať o týždeň v Osrblí.

Napísal: Lucas Melich

Pár fotografií :

V sobotu 11.1.2020 sme všetci pretekári v našom klube TJ Tatran Hybe boli v napätí a tešili sa na prvé preteky Majstrovstvá Slovenska v bežeckom lyžovaní, ktoré sa konali na Skalke v Kremnici. Prítomní boli aj súperi z Česka. Čakali nás šprinty, kde sme od začiatku museli naplno makať. Dorastenci mali 1,3km mladšia kategória zase 500m a ešte najmladšia 300m. O 10:00 štartovala prvá kategória a postupne ďalšie. V ten deň sme behali pavúka na postupovanie. Amálka Adamová bola 22. V jej kategórii bolo až 46 detí. Majstrom Slovenska teda prvý vo svojej kategórii sa stal Ján Adamov. Dominik Jariabek bol tretí. V kategórii starší žiaci sa zo Slovákov Michal Adamov umiestnil na 1.mieste, Matúš Škerda na 2.mieste, Lucas Melich na 4.mieste, Kristián Šuchtár na 5.mieste, Martin Dunajský na 10.mieste, Šimon Adamov bol piaty a Marína Gondova desiata.

V nedeľu 12.1.2019 nás čakali vytrvalostné preteky a vyrazili sme s hrdosťou a očakávaním ako sa umiestnime. Behali sme 1,5 km, 3 km alebo 4,5 km. Amálka bola 27. Ján Adamov sa umiestnil na 1. mieste, zo Slovákov Michal Adamov na 1.mieste, Matúš Škerda na 2.mieste, Lucas Melich na 3. mieste, Kristián Šuchtár na 4. mieste, Martin Dunajský na 10. mieste, Dominik Jariabek na 2. mieste, Šimon Adamov na 8. a Marína Gondova na 6. mieste.

Boli sme šťastní lebo všetci sme dosiahli pekné výsledky a náš klub TJ Tatran Hybe v tento víkend získal 9 medailí. A nielen tréneri mali radosť, ale aj pretekári z toho ako sa posnažili a nakoniec vyhrali to, po čom túži každý pretekár. A to sú medaile.

Napísal: Dominik Jariabek

Pár fotografií :

Lyžiarsky oddiel TJ Tatran Hybe a Obec Hybe usporiadali  v sobotu 5.10.2019 v Areáli bežeckého lyžovania 37. ročník Lesného behu lyžiarov o putovný pohár starostu obce Hybe.

Preteky sa uskutočnili za nie moc priaznivého počasia. Napriek tomu sa na trať postavilo viac ako 100 pretekárov od tých najmenších až po najstarších. Štart prvej kategórie bol o 10:00. Veľmi rád by som vyslovil poďakovanie všetkým sponzorom, činnovníkom, pretekárom a návštevníkom za pekné športové podujatie. Už teraz sa tešíme na daľší ročník a veríme, že počasie si pre nás pripraví krajšie podmienky. Ešte raz všetkým veľká vďaka.

Výsledky :

Sponzori :

Obec Hybe - RD Hybe - UPS Hybe - Hostinec u Pacha, Hybe - KOVOSPOL spol. s r.o., Liptovský Hrádok - Martin Piovarči, Hybe - ALLES, s.r.o. Peter Čech, Štrbské Pleso - Peter Žiška, Hybe - Jaroslav Brezina, Hybe - DELTECH a.s., Liptovský Mikuláš - Retenmeier, Liptovský Hrádok - Pivovar Steiger, Vyhne

Tento web používá k poskytovaniu služieb cookies. Používáním tohto webu udeľujete súhlas s používaním cookies.