Novinky

FOTO >>  Polárna expedícia 2020   << FOTO

 

Občianske združenie V poHYBE v spolupráci s obcou Hybe a RD Hybe pozýva všetkých aktívnych spoluobčanov v sobotu 15.februára 2020 na turistický prechod Hybským chotárom: "Polárna expedícia"

Oficiálny začiatok podujatia je v Hybiach pred Kultúrnym domom o 9:00 hod.

Pochod môžu absolvovať všetci záujemcovia o pobyt v prírode na bežkách aj pešo dvomi trasami. Prvá trasa z Hýb hore Kokavskou cestou pod mostom pri benzinke OMV na kolibu je cca 6 km dlhá a druhá z Ondrášky hore Gerlachovom ku kolibe cca 3 km.

Ak nám počasie neumožní vhodnými snehovými podmienkami pripraviť trate na bežky, stretneme sa peši na kolibe za každého počasia.

Pri kolibe do pripravenej pokladničky účastníci môžu zaplatiť dobrovoľné vstupné.

Pre všetkých účastníkov uvaríme lohazu a punč a preto si v rámci šetrenia životného prostredia so sebou prineste misky, lyžičky a poháre.

Ďalšie informácie na č.t. 0903/641605

Spoločne s vami sa tešíme na aktívny pohyb vo februárovej prírode pod našimi Tatrami.

Organizačný výbor OZ V poHYBE

„...je ťažké byť ženou...musí rozmýšľať ako muž, správať sa ako dáma, vyzerať ako mladé dievča a pracovať ako kôň...“

 

Starosta obce Hybe Vás srdečne pozýva pri príležitosti Medzinárodného dňa žien na slávnostné stretnutie, ktoré sa bude konať dňa 9. marca 2020 o 14:00 hod. v obradnej miestnosti Obecného úradu v Hybiach.

V nedeľu 9. februára o 14:00 hod. sa uskutoční v Obecnej knižnici Hybe ďalšie tematické popoludnie. Tento krát s mladým mužom, našim bývalým spoluobčanom Michalom Barbierom. Miško sa venuje od 12 tich rokov pohybu, disciplínam, ktoré rozvíja za pomoci vlastného tela a tvorivosti. V roku 2018 sa stal majstrom sveta i majstrom Európy vo fitnesse.
Srdečne vás na toto podujatie pozývame.

 

(Foto: michalbarbier.com)

Adventný podvečer 22.12.2019 - FOTO 

 

VIDEO :

Dňa 18.12.2019 bol za prítomnosti štátneho tajomníka MV SR Ing. Rudolfa Urbanoviča odovzdaný našim dobrovoľným hasičom automobil Tatra T148 po celkovom repase v hodnote 118000 €. Odovzdávania sa tiež zúčastnili krajský riaditeľ Hasičského a záchranného zboru v Žiline plk. Ing. Jaroslav Kapusniak, Ph.D., okresná riaditeľka HaZZ Liptovský Mikuláš pplk. PhDr. Eva Krajčiová, starosta obce Hybe Ing. Karol Pavlíček, starosta obce Východná Mgr. Pavel Krupa a ďaľší hostia.

 

Pozrite si pár fotografií z odovzdávania v našej fotogalérii : Odovzdávanie auta

Základná škola s materskou školou Hybe Vás srdečne pozýva na školskú dejepisnú výstavu

 

PRAVEK RUKAMI ŠIESTAKOV

 

KDE ?  Zasadačka OÚ Hybe
KEDY ?  december 2019 / január 2020
KTO ? Žiaci 6. A triedy

 

PLAGÁT :  
Tento web používá k poskytovaniu služieb cookies. Používáním tohto webu udeľujete súhlas s používaním cookies.